נעים להכיר

שמי ליאור קריצמן
פסיכולוג בהתמחות קלינית
בעל רשיון מטעם משרד הבריאות (מ.ר. 27-139521)

פסיכולוג בהרצליה

בעבודתי אני פוגש בעיקר מבוגרים וזוגות שמתמודדים עם מצוקה שמקשה עליהם או שמכל סיבה מעוניינים לעבור תהליך שיוביל לשינוי בחייהם, להיטיב עם עצמם ולחיות חיים משמעותיים בעיניהם.

המפגשים מתקיימים בקליניקה פרטית בהרצליה , סמוך לרמת השרון. אפשרות למפגשים און-ליין באמצעות תוכנת הזום. 

פסיכולוג בהרצליה

טיפול פסיכולוגי בעיניי הוא כלי להתמרה של כאב נפשי וסבל להתפתחות נפשית-רגשית-רוחנית שמטרתו העיקרית היא שיפור איכות החיים והרווחה הנפשית. להשקפתי, לכל אדם יש זכות ואפשרות לחיות חיים מלאים ומספקים, והגורם המרכזי שיכריע בנושא יהיה האדם עצמו. אני מאמין שכל אחד ואחת מסוגלים להיות אחראיים לעתידם וביכולת של הטיפול לחבר את האדם לכוחות שנמצאים בו או בה באופן טבעי.

במהלך הטיפול, אני פועל בכדי לייצר מרחב בטוח בו מתאפשר למטופל/ת ולי להתבונן בסקרנות ולחקור יחד מחשבות, רגשות ותחושות שעולים; לעורר תובנה וראייה בהירה של הכוחות והמנגנונים הפועלים בנפש; לעודד בחירה מודעת ולהסיר התנגדויות ומכשולים; באמצעות אלו, מתאפשרים תהליכים של צמיחה והתפתחות.

הכשרה ונסיון מקצועי

הכשרתי הטיפולית מבוססת על שתי גישות מרכזיות: הגישה הפסיכו-דינאמית ועל גישת ה ACT, (טיפול קבלה ומחויבות) שהיא גישה קוגניטיבית-התנהגותית (CBT) המשלבת בין טיפול פסיכולוגי מערבי לחכמה מעולמות המזרח וטכניקות כמו מיינדפולנס (קשיבות, מודעות).

  • בנוסף לעבודה בקליניקה הפרטית, ניסיוני הטיפולי כולל:
  • עבודה עם ילדים, נוער ומבוגרים, במסגרת התמחות במרכז לטיפול רגשי, בילד במבוגר ובמשפחה בבית איזי שפירא ברעננה.
  • התמחות בקליניקה של בית הספר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי, הרצליה.
  • הכשרה ב'פסיכותרפיה בינאישית לטיפול בבני נוער עם הפרעות קשב ולקויות למידה'.
  • פרקטיקום במרפאת החוץ ב"מרכז לבריאות הנפש, גהה"
  • עבודה במחלקה הפסיכיאטרית במרכז הרפואי "תל השומר".

השכלה

כיום אני במהלך לימודי הדוקטורט (PhD) באוניברסיטת תל אביב, במסגרתו אני חוקר את הקשר וההשפעה של תשומת לב לתחושות גופניות על קבלת החלטות בתהליך הוויסות הרגשי. הדוקטורט נערך במסגרת שיתוף פעולה בין ה"מעבדה לוויסות עצמי ורגשות" בבית הספר למדעי הפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב ו"מרכז סגול למח ותודעה" במרכז הבינתחומי, הרצליה

בוגר לימודיי תואר שני (M.A) בהצטיינות במסלול לפסיכולוגיה קלינית-מחקרית במרכז הבינתחומי

בוגר תואר ראשון (B.A) בפסיכולוגיה מאוניברסיטת תל אביב.

עיסוקים נוספים

אני לוקח חלק בפרויקט 'אנשים טובים' של עמותת על"מ, בו אנו מעניקים ליווי לאנשים אשר חווים מצוקה במהלך שימוש בחומרים משני תודעה, ופועלים למען קידום גישה של מזעור נזקים משימוש בחומרים משני תודעה (פסיכדליים).

השאירו פרטים ואצור קשר

דילוג לתוכן